You are not logged in.

Va recomandam, in urma problemelor cu scripturile, sa dezactivati GREASEMONKEY !

Dear visitor, welcome to IkariamRo. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "MaryanR" started this thread

Occupation: operator pc

• Send private message

1

Monday, January 11th 2010, 4:05pm

AJUTOR.

alianta rome server alpha cere ajutor impotriva aliantei wsaw.care ati mai avut probleme cu ei si vreti sa va razbunati sau sa ne ajutati va rog frumos sa luati legatura cu generalul aliantei rome.Luc.motivele pentru care ne ataca sunt numai de ei stiute.va multumesc.
Post deschis de diplomatul aliantei Rome,Maryan. :smoke:
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar. :smoke:

aleria_criss

The Wicked One

Occupation: whatever I want to do

• Send private message

2

Tuesday, January 12th 2010, 1:59am

Va poate ajuta alianta SAW cu un razboi oficial. Sunteti in stare sa-l purtati? Daca nu, va rog sa nu mai faceti tentative de proteste si de revolte ca nu rezolvati nimic. Daca ati acceptat in alianta toate fermele SAW si wSAW, normal ca sunteti atacati. Nu sunt motive nestiute de nimeni, acesta este jocul. Poate strategia de a accepta jucatori slabi in alianta nu este cea mai buna. Cautati alta alianta mai puternica cu care sa fuzionati sau resemnati-va.
Diplomatia SAW se rasfrange si asupra wSAW, deci daca aveti ceva cu wSAW aveti ceva cu SAW.
Toate cele bune, aleria, stapana SAW.

• Send private message

3

Tuesday, January 12th 2010, 9:08am

ajutor

faptul ca acceptam jucatori in alianta si sunt mici e ceva normal.nimeni nu a fost mereu mare.cred ca ar trebui sa declarati razboiul ala pentru ca a inceput.generalul wsaw igi si sargon si maniacul si adytak si loryn nu ataca pe unu singur adik pe mine pentru jaf.daca sunt asa orgoliosi si nu pot suporta ca nu pot castiga mereu asta e problema lor.nu trebuia sa ma implice pe mine.momentan sunt in vacata dar sa se tina bine unii din wsaw ca nu mai iert nimic.o sa imi fac multe ferme prin wsaw.asta pentru ca va credeti stapanii lumii alpha si nu lasati jucatorii mici sa joace.repet NU II LASATI SA JOACE.nu vin peste mine 5 odata pentru jaf.asta e prostie.mai ales ca resursele pe care le aveam erau minuscule.asa ca va RAPORTEZ si protestez la acesta dicatatura.si sunt sigur ca rome va gasi aliati impotriva voastra.si daca tot va credeti asa mari de ce incercati sa ne furati jucatorii daca vi se par mici?parca aveati numai daia mari.nu jucatori de 3,5,9 mii de puncte,cu 100 la generali.bafta.

4

Tuesday, January 12th 2010, 4:11pm

Quoted

Razboiul poate fi declarat pe mai multe aliante, dar nu de catre mai multe aliante in acelasi timp. De exemplu:

*- A, B & C vs D - nu este permis
*- A vs B, C & D - este permis

*In cazul in care doriti sa aveti aliante aliate in acest Razboi, alianta provocata va trebui sa fie de acord cu acest lucru iar Declaratiile de Razboi pe Forum de la aliantele care ajuta Alianta ce declara, vor fi de modelul urmator:

*-A vs D - permis
*- B vs D - permis
*- C vs D - permis
*- A, B & C vs D - Nu este permis

Acest citat din Regulamentul Rezboiului te poate ajuta pe viitor. Bafta!

UniQu3

Harpy

Occupation: Work at: RCS-RDS

Servers: Alpha

Alliance: LIGA

Rank in alliance: Member

• Send private message

5

Tuesday, January 12th 2010, 9:55pm

Scuze ca ma bag si eu aici , cred ca ma v-a astepta un Warn dar asta e ... Dupa cum spune si MaryanR , de la o vreme jucatori cu puncte mai multe si puncte la generali mai mari , ataca pe cei mici fara sa-si dea seama ca si ei au fost odata mici si neajutorati. Va faceti Winguri aiurea vreti numai jucatori cu peste 50k puncte sau chestii dastea iar pe cei mici ii dati intodeauna la o parte si ii atacati in loc sa-i ajutati. Dar de , la voi asta e farmecul jocului , de ce sa atac pe unu care are acelas nr de puncte la generali ? cand pot sa atac pe unu mai mic care abia s-a apucat de joc si sa-l fac ferma.

• Send private message

6

Wednesday, January 13th 2010, 4:02pm

dupa cum vezi ANAIOS, nu noi adica alianta rome dorim acest razboi ci protejata aliantei saw adica dupa ei academia lor wsaw.ei au inceput razboiul lor cu noi.eu am cerut daca tot l-au inceput sa il si recunoasca din moment ce nu putem juca de ei.adica noi alianta rome jucatori in majoritate sub 30.000 de puncte.in momentul in care vin peste mine 2 jucatori din wsaw si mai imi da si mesaj la misto ca nu a venit sa ma atace si ca sa nu ma lase sa joc,si cand vine alianta mea adica jucatorii marii,3 la numar sa ma ajute si ii batem.noi suntem o echipa.ei apoi invinsi se duc la generalul lor igi,si ii zic ca de fapt noi adica alianta rome i-am atacat pe ei vine asta mare smecher mai ia si vreo 3 dupa el sa ma atace pe mine.ca cica orgoliul lor e calcat in picioare.ce orgoliu ma rog?Asta ar trebui sa fie un joc,o distractie,o modalitate de petrecere a timpului liber nu sa stau sa ma enervez din cauza la niste copii care nu au fost educati cum trebuie.subliniez ca am 42 de ani si nu tolerez asa ceva.degeaba i-am dat acelui igi (mare smecher in wing-ul story about war )(super tare numele asta) mesajele ce le-am primit de la cei doi care m-au atacat si despre care am zis ca i-am batut nu singur cu 3 colegi si i-am dat si raportul luptei sa vada ca ei au atacat.nimic dom'le ei sunt stapanii lumii alpha .le cer acum,aici sa inceteze aceste magarii(probabil o sa iau alt warn ca asa e pe ikariam.ro.).nu inteleg ce au cu alianta rome si ce au cu un om respectabil ca mine sau ca colegii mei.sa imi raspunda si mie.nu suntem singurii in aceasta situatie si o sa fac o rascoala pe server impotriva wsaw.sa se inteleaga ca n-am nimic cu saw.acolo sunt jucatori profesionisti si inteleg.nu toti cativa.cer in continuare ajutor si legatura cu generalul luc.nu sa declaram razboi ca repet nu asta vrem si sa dam o lectie de colegialitate sa vada si wsaw cum e sa fi mic.(probabil au uitat).

* anaios - Exista o expresie conform careia, in dragoste ca si in razboi, totul este permis! Deci, daca doua aliante (mama si fiica) se ajuta, inseamna ca exista o buna comunicare intre ele. Nu vroiam justificari despre motivatia declaratiei de razboi. Motivele te privesc in totalitate. Raspunzi pentru actiunile tale. Incercam sa iti explic si intr-un alt topic ca te apropi vertigins de trolling. Ai ceva de dovedit in joc, fa-o in joc, nu pe forum! Spor!

7

Wednesday, January 13th 2010, 4:04pm

Un mic raspuns

MaryanR
este penibil ceea ce scrii nu este vorba de orgoliu asta este jocul in sine daca nu stii sa joci apuca-te de altceva.ai uitat sa specifici faptul k esti un jucator atat de mare si la punctele care le ei in momentul in care ai fost atacat ai intrat in modul vacanta ceea ce mi se pare rusinos si asta spune totul despre tine.
bafta

* anaios - Se joaca tenis cu mingi din noroi. Cearta asta de pe forum credeti ca duce in alta parte decat la avertismente?

• Send private message

8

Wednesday, January 13th 2010, 4:09pm

am 28 de mii de puncte(am scris ca jucatorii sub 30.de mii).nu sunt la fel de mare ca ei.uita-te bine ca ei au si de 3 ori punctele mele si rusine tie igi ca ai cu mult peste mine.si am intrat in vacanta sa protestez .eu nu am urcat de 30 de zile nici cu 500 de puncte.asta pentru ca nu m-ati lasat sa joc si nici pe colegii mei.uiti poate ca ai venit peste mine pentru ca vaii nu i-am lasat pe ai tai sa imi ia resursele ce le aveam pe acolo.si nu singur.apropo te-ai saturat de resurse?ti-a ajuns igi?mai vrei?mai treci pe la scoala.cum am zis e o distractie nu bataie de joc ma.rusine tie si alor tai.

bubu

Chimera

Servers: Alpha

Alliance: wSAW

Rank in alliance: Leader

• Send private message

9

Wednesday, January 13th 2010, 4:59pm

Salutare,
Nu te inteleg de nici o culoare. In primul mesaj, postat acolo unde a declarat lord razboi SAW, il chemi sa va ajute cu armata in razboiul vostru impotriva SAW, apoi in alt mesaj spui ca nu tu ai spus ca aveti razboi cu SAW (asta se numeste ipocrizie), adica ne iei de prosti.
In alte mesaje aduci acuzatii aliantelor SAW si WSAW, tinand-o danga-langa cu dictatura SAW asupra lumilor alpha si iota si cum sunt ele niste aliante din astea comuniste, bla-bla, apoi te legi de jucatorii acestor aliante, spunand ca sunt copii needucati, si mai iei si numele aliantei SAW in deradere.
Dragul meu coleg de joc, faptul ca tu ai 42 de ani, nu te face superior celorlalti, doar prin acest fapt, iar respectul il castigi, nu il meriti odata cu varsta, iar din moment ce tu nu respecti (vezi mai sus de ce) nu inteleg cum acum poti sa ceri sa fi lasat in pace.
O sa ai surpriza sa afli ca daca incercai sa porti o discutie civilizata probabil ca aceasta problema a ta se putea rezolva pe cale diplomatica, dar din pacate, inca mai ai de invatat la capitolul diplomatie.
Eu unul o sa va atac pe toti pana ma satur, pana va saturati voi, sau pana iti vei cere scuze pentru posturile tale. (motivele mele sunt clare).

p.S. Imi cer scuze daca am incalcat vreo regula in ceea ce priveste postul m

* anaios - Regulile bunul-simt nu se pun la socoteala in cazul tau? Mai incet cu epitetele ca daca ma apuc sa caut, scoti de o adresare necorespunzatoare. Thor, tine-ti ciocanul de provocat tunete acasa, nu pe forum.
A Story About War from Thor..:borg:

• Send private message

10

Wednesday, January 13th 2010, 5:30pm

???

raspuns:
1poate nu intelegi tu.acolo l-am rugat sa ma ajute in razboiul pe care speram sa il declarati mai repede.vad ca evitati sa faceti ceva legal.atacati miseleste.nu o spun doar eu.o spun zeci de jucatori pe server.
2.nu ti-am luat numele aliantei in deradere.asta ai inteles tu.nu am jugnit pe nimeni.
3am incercat nu numai noi ci si alte aliante sa purtam o discutie serioasa.ori nu raspunde nimeni ori se enerveaza ca l-am deranjat cu o asa minora problema ori si-au batut joc de noi.
4.cer inchiderea acestui topic.

* anaios - Ti-am spus ca esti direct responsabil pentru actiunile tale. Data viitoare, recomand un discurs mai scurt si mai muta actiune in joc. Acolo dovedesti ceea ce poti. Topic inchis!