Search Results

Search results 1-20 of 679.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Rege

lokki76 - - Spam

3

• Femeile împotriva bărbaților

lokki76 - - Spam

53

• TBO vs DMG

lokki76 - - Razboaie si Batalii

(Hidden Content)

• Lasand la o parte limbajul , voi incerca sa iti explic "băbește". Daca Iulius Cesar s-ar fi dus sa cu armata lui si ar fi cucerit o cetate, si-ar fi facut baza acolo, ar fi lasat echipamente, hrana, munitie etc. iar in urmatoarea zi da ordine soldatilor sa praduiasca un sat vecin, iar el pleaca cu treburi urgente la Roma si lasa orasul fara niciun soldat. ”Băștinașii” văzând ca nu mai e nimeni care sa le tină ocupată cetatea, încuie portile, cheama răzeșii sa lupte folosind o parte din echipamen…

• BUG naval

lokki76 - - Bugs & Probleme

Verfica sa nu le ai la vanzare navele

• BUG Atac barbari

Aruncatorii cu sulita sunt mai slabi decat Barbarii batausi. Pentru a castiga in fata lor trebuie sa fie ceva mai multi aruncatori de sulita. Prin testare vei vedea singur care e raportul exact pentru a castiga. Cu privire la moral, unitatile tip barbar nu pierd moral. Moralul tau a scazut cu 10% datorita epuizarii si inca 10% datorita faptului ca barbarii erau mai puternici (5% pentru ca la un moment dat in timpul bataliei au avut pierderi egale si 5% pentru ca barbarii au reusit apoi sa faca m…

• BUG Redenumire oraș

S-a anuntat de mult ca nu se mai ofera suport pentru versiunile de browser ale telefoanelor mobile/tablete. Pentru aceste dispozitive este disponibilia aplicatia Ikariam. Se poate accesa si din browser, dar Game Forge nu garanteaza toate functiile din aplicatie. Topic inchis.

• Resurse donate

BUG raportat cu ID 0084108. Topic inchis.

• Bug ignore player

In primul caz este o situație neprevazută cred de programatori, in sensul că jocul primește alertă că pe circulara este un mesaj nou (secțiune la care ai acces datorită faptului că ești in alianță) însă mesajul nu este afișat datorita selectării opțiunii de ignorare a mesajelor primite de la respectivul jucător. A fost o situație situație asemănătoare, respectiv in cazul în care un jucător intră în vacantă (sau pur si simplu nu intră pe joc timp de 8 zile) și are mesaje mai vechi de 7 zile, resp…

• jaf... partea a treia

lokki76 - - Ajutor & Intrebari

Discutia tot timpul deviaza si voi raspunde mai general si nu punctual la fiecare pentru ca in acest fel nu mai terminam niciodata. Eu incerc sa nu iau personal si zic eu ca pot cat de cat. Imi este greu totusi atunci cand eu vorbesc despre mine, iar fiecare tot descrie cu ce a fost nedreptatit pe forum sau in joc, cat de abuzivi sunt unii, ce limbaj au altii. Topicul este despre o situatie (in mod clar nu vreau sa ii spun BUG) descrisa de Donna, dar discutia in mod clar merge pe mai multe fire …

• jaf... partea a treia

@Dana, una este discutia despre regulile jocului si alta este despre chestii marunte care trebuie sa le descopere jucatorul. Cu privire la cum functioneaza jocul, GF explica destul de detaliat in rubrica AJUTOR acest lucru. Ca sa fac o paranteza si la ce ai scris in PS citeste in rubrica CONTRABANDA si cred ca iti dai singura raspunsul. Mai mult sunt acele ghiduri, iar cine vrea sa citeasca si mai mult, asa cum s-a spus o pot face (folosind la nevoie google translate) de pe celelalte comunitati.…

• jaf... partea a treia

Quote from Dana: “Nu am sa fiu de acord cu tine in legatura cu faptul ca "nu se comunica nicaieri" si totusi tu o sti. Banuiesc ca nu este un secret si poate fi impartasit si cu ceilalti jucatori atunci cand se observa o schimbare in joc. Intr-adevar tu le observi cel mai repede pentru ca la tine vin intrebarile de la jucatori. ” Una e sa OBSERVI o schimbare in joc si una e sa FIE COMUNICATA. Este asa cum am spus eu, nu le comunica nimeni, fiecare le descopera si asa cum le descopar eu, fiecare …

• jaf... partea a treia

Am vazut mai tarziu primul topic deschis cu privire la problema raportata de Donna, m-am abținut totusi sa comentez ca discutia a devitat cu totul in alta parte de la intentia initiala a Donnei. Totusi ma simt dator saclarific anumite chestiuni: Asa cum multi stiu dar dupa se poate vedea si din descrierea profilelor eu si Donna suntem in aceeași alianța pe serverul NY. Având in vedere ca nu a postat in rubrica de BUG eu zic ca au fost indicii clare ca in primul rand a apelat la mine cu problema …

• Deschide te rog un ticket, trebuie verificate mai multe date. Ataseaza-mi te rog in ticket printscreen si cu misiunea care apare indeplinita precum si cu sectiunea de realizari unde arata ca nu ai recompense de colectat

• Ataseaza te rog un print cu bunurile din inventar

• Bug ?

Verifica ce resurse ai la punctul de comert

• Asteapta un pic sa vedem cum rezolva ticketul. In principiu daca vor sa te despagubeasca o fac din oficiu. Dupa cum am spus sunt mai putine raportari si ar trebui sa se miste mai repede. Topic inchis

• Quote from yamiyam: “Bine, multumesc De la aurul acela, pot sa imi iau la revedere? Sau cum functioneaza?” Multa vreme Gameforge a mers la raportari doar pe rezolvare BUG-uri. Nu prea luau in calcul rezolvarea problemei directe a jucatorului (cum ar fi despagubire) decat daca era ceva blocant. Adevarul este ca erau si multe BUG-uri. In ultima perioada (cel putin 6 luni, posibil mai mult) am vazut o schimbare de atitudine. De la caz la caz la rezolvarea problemei despagubesc si jucatori. Cred ca …

• Problema raportata. BUG ID 0079832

• Quote from yamiyam: “ cu ce mai exact de acolo?” Cu toata vederea