Search Results

Search results 1-20 of 27.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Aparitia serverelor noi

Shiro Yasha - - General

Ma eu am intrebat cand va aparea un server nou asa ca nu mai veniti cu intrebari" dar de ce ? " etc ori raspunzi la intrebare ori nu va mai bagati in seama .

Shiro Yasha - - General

Sunt pe locul 16 lol =)), sunt instare sa joc dar e mult mai distractiv la inceput cand toata lumea tinteste spre varf acum s-au lasat iarasi multi de joc . La un moment dat se va crea iar o diferenta uriasa intre jucatorii noi si jucatorii vechi .

Shiro Yasha - - General

Salut, as dori sa stiu la cat timp apare un server nou, am schimbat putin tara jocului si vad ca in unele tari exis de 2 ori mai multe servere .

• Ce canta acum in PlayList-ul tau?

Shiro Yasha - - Spam

youtube.com/watch?v=ql9-82oV2JE

• Secundare

Shiro Yasha - - Agora

Ale cui sunt secundarele don, don2, don3 ... don9, face orase ca ****** ca o cupa cele mai bune locuri de pe harta si nu se dezvolta si nici nu doneaza , ocupa in pana mea aproximativ 40 de locuri pe cele mai bune insule degeaba , dupa ce ca serverul e mic si nu sunt destui oameni acumn trebuie sa o iau de la 0 cu o insula ca nu pot coloniza o insula buna din cauza lu asta . ***PanNtix: Avertisment-spam.

• Salut, joc pe noul server si ma cam enerveaza jucatorii secundari cu numele de don,don1,don2 ... don9 , si-a facut orase pe aproape toate insulele bune de pe toata harta si nu ai unde coloniza . Dupa ce ca joaca putini pe serverul nou mai stau sa si astept dupa niste conturi inactive de nici 500 de puncte la scorul total sa dispara, in felul asta eu stagnez la scor ...

• nu pot abandona colonia

Shiro Yasha - - Ajutor & Intrebari

Am zis calr ca nu aveam raid de facut, raid de intors sau sa ma raideze cineva si nici transformarea punctelor nu am facut-o de acolo dar in fine s-a rezolvat peste inca vreo ora ...

• nu pot abandona colonia

Shiro Yasha - - Ajutor & Intrebari

Asa cum zice si in titlu, eu nu pot abandona colonia in pana mea ca cica am evenimente de piraterie, de 6 ore am evenimentele astea dar nu stiu cum ***************************** sa am eu evenimentele astea cand am demolt corsarul acum 6 ore . stelutele le-am pus la nimereala si reprezinte de 10 ori mai putine injuraturi adresate setarilor jocului . Eu stau cu copruptie in pana mea si am evenimente de piraterie extraordinar de prost facute setarile astea ... Si dovada sa nu spuneti ca sunt eu mai…

• Hai sa o luam altfel . Ai plecat la magazin si nu este nimeni acasa, cand viiai casa plina de hoti tu ce faci ? te plimbi ca idiotul 4 ore prin oras ca nu stii unde ti-e casa sau incerci sa o recuperezi sunand la politie etc . ***Arabella - dupa ce ca erai singurul care juca ikariam.... triplu post.

• Quote from pysy91: “-tearsjoy- pai daca a venit unul si a eliberat orasul cand tu erai plecat de unde sa mai lupte armata ta sa tina orasul ocupat? nu gandesti putin logic si tu? ” Ce ma ? nu am zis ca armata trb sa vina sa lupte sa "tina" orasul ocup si sa lupte sa il recupereze ca nu e mare diferenta intre a ocupa si a recupera un oras pentru ca daca ar fi luptat sa il recupereze as fi castigat si timp si orasul . ***Arabella - "ce ma?"; da, da, ai facut dublu post, nu te mai mira atat! culmea…

• Phalanxii sunt oameni din clasa de mijloc a orasului adica oameni cu ceva studii dar sunt atat de prosti incat nu stiu unde este estul si unde este vestul ? si spune-mi si mie care general ? ca eu nu pot face nimic decat sa dau atacul sau sa retrag atacul dar cand retrag armata din lpta nu e ca si cum pot retrage doar o parte din armata ca sa apere cetatea . E lipsita de logica regula cu cele 4 ore adica pana mea le ia 4 ore sa-si dea seama pe unde au venit . Avand in vedere regulile satea si fa…

• Deci, am ocupat un oras de pe orasul ala am atacat un oras de pe insula aia intre timp a venit unu si i-a eliberat orasul iar cand armata mea s-a intors s-a dispersat adica cum pana mea sa se intample asta nu ii vad logica este o prostie demna de oscar . In toata istoria omenirii nu cred ca intr-un razboi a existat o armata care si-a pierdut fortareata pe care a ocupat-o a zis " imprastierea ca ne intoarcem in orasul natal dupa ce hoinarim ca imbecilii cprin zona cateva zile sau ore " . Schimbat…

• PnstK vs. NBD

Shiro Yasha - - Razboaie si Batalii

(Hidden Content)

• PnstK vs. LGN

(Hidden Content) ***PanNtix: Avertisment postare dubla. "Postarea consecutiva (doua sau mai multe mesaje alaturate ale aceluiasi user) in mai putin de 24h nu este permisa..."

• PnstK vs. LGN

(Hidden Content) ***PanNtix: "In cazul Bataliilor, pot fi postate doar batalii in care pierderile totale sunt de minim 1000 puncte la Generali..."

• PnstK vs. LGN

(Hidden Content)

• Server nou - Phi - Discutie

Shiro Yasha - - General

De ce sa imi bat capul ca nimic nu se schimba .

Shiro Yasha - - General

Si inca o data multumesc pentru un ban de 24 de ora la care astept o revizuire de 48 de ore ( adica am ban fara dreptul la o revizuire ) acum am pierdut si locul unde doream sa colonizez al 4-lea oras , MULTEUMESC ce pot sa zic .

Shiro Yasha - - General

Staff cu varste de 10 ani si vreti sa fim activi, sa bagam bani ... O sa vorbesc cu Presedintele Tarii sa introduca fraza " pana mea" la dictionarul de cuvinte jignitoare .

• Ca sa devii un GO trebuie sa indeplinesti urmatoarele conditii impuse de Administratorul jocului insa de ce nu sunt respectate de toti ? Cautam Game Operatori pentru jocul Ikariam.Ro Cerinte: 1- Sa fii activ si pe forum 2- Sa ai experienta in joc, drept jucator 3- Varsta MINIMA 20 ani 4- Dispus sa lucreze si dornic sa se integreze in echipa 5- Capacitatea de a accepta critici, atat pozitive cat si negative din partea echipei 6- Sa ofere asistenta userilor pe forum atunci cand este necesar si in …