Search Results

Search results 1-20 of 211.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Astazi cand am ridicat mobila am zis sa o denumesc mai insolit... si am ales varianta de mai jos. Surpriza mare a fost cand am fost impiedict sa redenumesc orasul deparece este un nume neadecvat a2ybk2.jpg Dupa cum se vede in dex-ul limbii romane nu exista nimic neadecvat: 16adsmt.jpg Poate ne lamureste un moderator ce e neadecvat la acest cuvant. Cu stima Tzionut

• Versiunea 0.7.2 - Topic de discutii

TzIonut - - General

Eu am simulat versiunea cand te loghezi zilnic timp de un an. Stiu ca pentru multi pare imposibila la fel ca situatia in care efectuezi misiuni de piraterie la 2 minute jumatate fara sa folosesti scripturi. Dar sunt jucatori capabili sa se logheze zilnic fara sa foloseasca optiunea vacanta, iar pentru aceia se aplica grila facuta de mine. O gasesti mai jos. Ca si tine am inceput activarea cu 1 martie 2016. Am boldat ziua a 7-ea ca sa se distinga mai bine ziua in care incepe repetarea ultimilor 3…

• Comerciant

TzIonut - - Ajutor & Intrebari

Limitele sunt influentate de ceilalti jucatori. Daca in acea zona sunt 5 jucatori cu oferte la piata si din cei 5... 3 au resurse la pret maxim si 2 pret mediu... pretul resurselor va creste cu x unitati.

• Deci oficial GF a inmormantat ikariamul in incercarea lor de a mai stoarce ceva bani de la naivii care se tepuiesc sa mai bage bani in joc. Mai precis sa incepem. Costul activarii este de 1200 ambrozie.. Daca cumperi direct cu cardul te costa 300 Ron. Timpul in care trebuie sa te loghezi zilnic ca sa recuperezi de la fantana ambrozia achizitionata si investita pentru activarea fantanii este de 58 de zile si ai un profit de 31 de ambrozie. Durata activarii fantanii este de 356 de zile, timp in ca…

• Versiunea 0.7.2 - Topic de discutii

TzIonut - - General

Daca tot s-a recretat un noi topic copiez aici mesajul meu de dincolo... Modificarea 1... caracteristica premium e vax albina...e cladire de genul platesti acum beneficiezi pe parcursul anului. Totul depinde de costul activarii ei si sigur nu va fi mic,, probabil undeva intre 500 si 800 ambrozie... dar vom vedea... in medie vei primi inapoi cam 5 ambrozie pe zi... modificare 2...Modificare de minima importanta... majoritatea piratilor raideaza cale de 1- 2 insule maxim...nu e rentabil sa raidezi…

• Versiunea 0.7.0 - Topic de discutii

TzIonut - - General

Quote: “Dragi jucatori, Versiunea 0.7.2 se va implementa in data de 16.02.2016 la nivel global. Caracteristica Premium - Fantana Ambroziei este o cladire care se va gasi in capitala jucatorului. Ea poate fi activata pentru urmatoarele 365 zile cu Ambrozie. Jucatorul poate colecta o mica suma de Ambrozie de la fantana in fiecare zi, primind mai mult de 1800 de Ambrozii la finalul anului, fiind o suma mai mare decat pretul de achizitie./li> Modificare – Tabela cu scorurile piratilor arata acum dac…

• Server Nou

TzIonut - - General

Mie si 70% daca nu mai bine din comunitatea ikariamistica ramasa i-ar place sistemul de lupta de la vers. 0.2.8, dar gf cu priveste inapoi ci doar inainte. Sfatul meu e sa nu iti mai bati capul cu pirateria daca te deranjeaza. "MULGE" de resurse satul barbarilor ca e mai profitabil decat sa alergi pe toata harta dupa ceva puncte, si chiar mai ieftin.

TzIonut - - General

Oficial tin sa anunt ca gf a transformat ikariamul de alta data cand era distractiv sa joci, intr-un adevarat sim city, cu plimbat de resurse, mai cate un upgrade la vre-o cladire, etc. Ce nevoie mai ai ca sa jefuiesti alti jucatori de resurse cand ai pirateria care iti da ceva resurse. De ce sa te mai deplasezi pana la mama naibii dupa cate un jucator inamic cand ai satul barbarilor la botul calului care iti da resurse mai mult decat poate ai lua de la alti jucatori, cu cheltuieli minimalistice…

• orase

Spionaj.. ai acolo optiune gaseste coloniile jucatorului...Restul optiunilor implica folosirea unor pagini de net sau scripturi care sunt interzise si poti fi banat.

TzIonut - - General

Acelasi lucru eram si eu curios dar din pacate mai trebuie sa raman in repaos fortat cateva zile. Banuiala mea e ca dupa expirarea timpului de refacere al satului acesta reapare la niv 50 dupa care poti fura iar resursele de la nivelul 50. Ceea ce mi se pare aiurea e ca desi ai incheiat armistitiu cu satul barbarilor acestia iti pot ocupa mina de resurse de lux. A patito un coleg si a fost nevoit sa incalce armistitiul pentru a putea elibera mina.

• Transfer resurse

TzIonut - - Bugs & Probleme

curata cookiurile si fiserele cache... de obicei merge dupa

• pai se numeste drept de smecher si te taxeaza pentru ca nu citesti cum trebuie rubrica ajutor....De fapt daca ataci de pe un oras ocupat 10% din resursele furate raman pe orasul ocupat. Ca sa eviti acest lucru fie ataci de pe un oras aliat, sau de pe un oras cu care ai incheiat tratat militar sau tratat militar de aliere

• blocare port

da...

• 5 Mesaje in 5 Minute

TzIonut - - Sugestii & Idei

Eu am votat pro si voi ruga alianta sa voteze pro doar de amorul artei :).. poate poate strange 100 de voturi

• Intrebare

Colegii cred ca am fost suficient de clar in mesajul precedent. Exceptand ceea ce primiti deja, cu conditia de a fi activ, nu veti mai primi si alte bonusuri...Daca stie altcineva altceva e rugat sa posteze aici. Cu stima Tzionut

• Intrebare

pai ca si anul trecut anul asta in perioada craciunului ai ambrozie gratuita daca te loghezi zilnic, nu multa dar e. Precum si multe alte avantaje pe care ti leaduce la cunostinta gf-ul la fiecare logare....sa inteleg ca mai doresti si alte bonusuri?

• intradevar.. asa e se imprastie insa portul ramane ocupat de respectivul si acesta sau alt jucator aliat pot trimite nave pe orasul respectiv chit ca e inactiv

TzIonut - - General

1 se rezolva rapid daca dai click pe sageata de la consilierul militar de sub ultima runda... se vor afisa in ordinea cronologica 2 aici nu ai ce face....probabil nu apar daune deoarece unitatile barbare nu se pot construi deci nu au alocate anumite resurse pentru recrutare.. implicit nu se poate calcula astfel punctele de atac si aparare pentru distrugerea lor....

TzIonut - - General

Quote: “Bug fix – Au fost scoase din meniul Ajutor nivelele cladirilor care nu pot fi construite din cauza spatiului de depozitare din orase (exemplu: nivelul 41 pentru zidurile orasului).” 41 1,558,817 1,649,405 2Z 23h 42 1,870,773 1,979,520 3Z 6h 43 2,245,120 2,375,658 3Z 14h 44 2,694,337 2,851,025 3Z 23h 45 3,233,397 3,421,465 4Z 9h 46 3,880,269 4,105,993 4Z 19h 47 4,656,516 4,927,426 5Z 7h 48 5,588,011 5,913,145 5Z 20h Se pare ca bug fixul asta a cam fost taiat de pe lista desi a fost anunta…

TzIonut - - General

ok parerea mea ... traducere eronata. Ocupare depozite resurse de lux reprezinta cred eu ocupatie mine de resurse de lux. Reintroducere satului de barbari pe fiecare insula d.p.m.d.v. este benefic. Sincer imi era dor de satul respectiv eu atacandul pana la disparitie din momentul introduceri lui. Ocum daca se permite ocuparea de catre barbari a minelor de lux cred eu ca se poate permite is eliberarea lor de catre jucatori. Ca efect asupra jocului... minimalista.. probabil o parte vor ataca o per…