Search Results

Search results 1-20 of 535.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Si eu m-am speriat putin cand l-am vazut. Apoi mi-am schimbat parerea. Vom incerca sa imbunatatim pe cat de mult putem si ni se permite astfel incat navigarea sa fie usoara. Acest forum va disparea la un moment dat, din pacate. Va mai ramane o perioada in modul de citire. Eu pentru a naviga mai usor in noul forum si a reveni la pagina principala ma folosesc de cele din poze. board.ro.ikariam.gameforge.com…40221b6e80d6c73909382b44b board.ro.ikariam.gameforge.com…40221b6e80d6c73909382b44b

• Forum NOU - Important!

Arabella - - Noutati Forum

Dragi jucatori, Forumul nou este deschis si liber pentru inregistrare. Acest forum a ramas in modul de citire. Va asteptam pe forum.ikariam.gameforge.com/forum/board/211-ro/ Distractie placuta!

• Bug upgrade cladire

Arabella - - Bugs & Probleme

S-a reparat.

• Ziua Vesela - 06.02.2019

Arabella - - Noutati Joc

Dragi jucatori, Miercuri, 06.02.2019 00:00 - 23:59 (ora server) este ziua vesela. Pe tot parcursul zilei primiti cu 20% mai multa ambrozie la orice pachet cumparat. Spor la joc!

• Discount Obiecte

Arabella - - Noutati Joc

Dragi jucatori, In perioada 03.02.2019 00:00 - 05.02.2019 00:00 (ora server), beneficiati de 50% reducere la Reducerea Timpului de Constructie cu Ambrozie. Spor la joc!

• Forum NOU - Important!

Arabella - - Noutati Forum

Dragi jucatori, In data de 14.02.2019 va avea loc deschiderea noului forum pentru comunitatile Ikariam. Spun comunitatile pentru ca va fi deschis un singur forum mare pentru toate comunitatile Ikariam. Acesta va fi subdivizat pe comunitati si pe limbile aferente. Dupa cum v-ati dat seama, aceasta este de fapt o unire TEORETICA a forumurilor comunitatilor pentru ca practic nimic nu se muta, totul va fi nou. Forumul cel nou va intra live in jurul orei 11. Fiecare utilizator care doreste un cont pe…

• Reguli Nick JOC

Arabella - - Discutii diverse

2 Dispoziții generale cu privire la încheierea contractului. 2.7 Nu există nici un drept la înregistrare sau de activare. 6 Consecințele nerespectării obligațiilor 6.1 Dacă ‪Gameforge‬ are obiecții privind un anumit conținut, utilizatorul trebuie să-l elimine imediat. ‪Gameforge‬ își rezervă dreptul de a elimina ea însăși acel conținut. 6.2 Fără a aduce atingere celorlalte drepturi legale sau contractuale, în special a dreptului de reziliere în conformitate cu punctul 8.2 din acești Termeni și C…

• Reguli Nick JOC

Quote from Dana: “Arabela nu e un nume comun.. Este un personaj de film, la fel ca majoritatea nickurilor de pe ika. Mai mult decat atat, nu s-a folosit numele identic cu al Preasuperbei (stiu ca nu exista acest cuvant, dar daca ar exista, asa ar fi scris corect) ArabelLa. Chiar nu vreau sa fiu nici ironica, nici altfel, dar se exagereaza prea mult. OK, a nu se folosi nickurile staffului, dar nu ma lua si cu asemanarile. Vezi ca era si Arabul...cumva e asemanator cu Arabela ” Nimic n-ai inteles …

• Reguli Nick JOC

Regulamentul se afla pe forum de 11 ani aproape, accesibil oricui si este obligatoriu in a fi citit. Referitor la ION si ION nu trebuie sa demonstrez nimic, daca este nume asemanator este interzisa folosirea. Si totusi, ION - un nume banal, Arabela, Arrabela etc - nu. Vezi GO-Andrei, utilizatorilor Andrei nu le-am cerut sa isi schimbe numele.

• Reguli Nick JOC

Spam - nu se mai baneaza, daca va deranjeaza mesajele celorlalti participanti la joc va rugam sa folositi butonul de Ignor. Ticketele deschise in acest sens si mesajele raportate nu vor mai fi procesate. Exceptie fac mesajele cu reclame la alte jocuri ce nu apartin de GF si cele in care se prezinta castigul de bani reali. Intretinerea contului (Sitting) - nu mai exista. Exista doar modul vacanta. Ticketele deschise in acest sens nu vor mai fi procesate. Predarea/preluarea conturilor - Va recoman…

• Reguli Nick JOC

Nickurile care sunt asemanatoare cu cele ale staffului sunt interzise. Te-ai gasit sa deschizi acest subiect dupa atatia ani despre un regulament pe care il cunosti foarte bine, nu numai din calitatea de jucator. Daca te plictisesti joaca Ikariam. Topic inchis.

• Discount Obiecte

Arabella - - Noutati Joc

Dragi Jucatori, In perioada 30.01.2019 00:00 - 01.02. 00:00 (ora server), beneficiati de 20% reducere la pachetele "mult"si "masiv" la urmatoarele: - Resursa livrata: Material Costructie - Resursa livrata: Cristal - Resursa livrata: Sulf - Resursa livrata: Vin - Resursa livrata: Marmura - Resursa livrata: Aur Spor la joc!

• Dragi jucatori, In perioada 26.01. 00:00 - 28.01. 00:00 (ora server), beneficiati de 20% reducere la: - Cont Premium - Pachete Aur Spor la joc!

• Discount Obiecte

Arabella - - Noutati Joc

Dragi jucatori, In perioada 22.01. 00:00 - 24.01. 00:00 (ora server), beneficiati de 30% reducere la achizitionarea: - Invazie de Paraziti - Scut Paraziti Spor la joc!

• Reducere Transfer Cont

Arabella - - Noutati Joc

Stimati jucatori, In perioada 18.01.2019 00:00 - 21.01.2019 00:00 (ora server), beneficiati de 20% reducere la Transferul Contului. Cost Standard: 700 Ambrozie Cost cu Reducere: 560 Ambrozie Spor la mutat!

• Mentenanta Server 21.01.2019

Arabella - - Noutati Joc

Dragi jucatori, Luni, 21.01.2019, intre 10:30 si 11:30 CET, serverele nu vor fi disponibile. Va recomandam sa aveti in miscare cat mai putine transporturi de nave, trupe etc. Spor la joc!

• Discount Helios si Gaz

Arabella - - Noutati Joc

Stimati jucatori, In perioada 12.01. 00:00 - 14.01. 00:00 (ora server), beneficiati de 30% reducere la: - Gazul Lampant - Turnul Helios Spor la joc!

• Ziua Vesela - 07.01.2019

Arabella - - Noutati Joc

Dragi jucatori, Luni, 07.01.2019 (00:00 - 23:59, ora server) este ziua vesela. Timp de 24h primiti cu 20% mai multa ambrozie la orice pachet cumparat. Spor la joc!

• Chiar daca ai corectat partea cu poza, raspunsul ramane acelasi referitor la ceea ce raportezi ca bug. Raspunsul l-ai primit.

• Ti-am dat acest raspuns si in mesaj privat. Il voi pune si aici, ca nu vrei sa accepti explicatia e problema ta. Nu se pot ridica doua cladiri in acelasi timp. Daca jucatorul are cont premium si are mai multe cladiri puse in lista de constructie, acestea vor aparea in santier dar se ridica pe rand.