Organizare cladiri/orase

• [Interfata Joc]
    • Organizare cladiri/orase

Adaugarea optiunii de a organiza cladirile in oras fara a le demola. 25
      1.  
        PRO (23) 92%
      2.  
        CONTRA (2) 8%
      Sper ca nu sunt singurul care prefera optiunea de ati organiza cladirile in oras sau orasele in meniul de alegere al orasului curent. Ma gandesc ca e doar o preferinta vizuala si nu influenteaza in niciun fel scopul jocului. Ideea e ca mi-ar placea sa am organizate cladirile intr-un anumit fel fara sa fie nevoie sa le demolez (care oricum e o optiune total ineficienta pentru o preferinta administrativa/vizuala), de exemplu muzeul sa il am langa resedinta sau magaziile sa fie una langa cealalta. De asemenea, optiunea de a avea o ordine personala a oraselor in meniul in care iti alegi orasul curent mi s-a parut utila atunci cand mi-am facut un alt cont pe alt server si am simtit nevoia sa am orasele in aceeasi ordine ca pe primul cont pentru ca asa ma obisnuisem.
    • Fire Tiger wrote:

Sper ca nu sunt singurul care prefera optiunea de ati organiza cladirile in oras sau orasele in meniul de alegere al orasului curent. Ma gandesc ca e doar o preferinta vizuala si nu influenteaza in niciun fel scopul jocului. Ideea e ca mi-ar placea sa am organizate cladirile intr-un anumit fel fara sa fie nevoie sa le demolez (care oricum e o optiune total ineficienta pentru o preferinta administrativa/vizuala), de exemplu muzeul sa il am langa resedinta sau magaziile sa fie una langa cealalta. De asemenea, optiunea de a avea o ordine personala a oraselor in meniul in care iti alegi orasul curent mi s-a parut utila atunci cand mi-am facut un alt cont pe alt server si am simtit nevoia sa am orasele in aceeasi ordine ca pe primul cont pentru ca asa ma obisnuisem.
      Ar fii o optiune chiar foarte bune.Sper sa se inplementeze.Te sustin.
    • Pro si de la mine insa nu imi apare optiunea de vot, este o idee foarte buna , intrucat atunci cand te decizi sa iti faci un nou oras intrucay din diverse motive nu iti aranjezi constructiile intr-o anumita ordine , insa prin aceasta optiune poti reveni sa le ordonezi ,si este benefic si pentru aspect.

"M-am nascut cu prea putine degete mijlocii pentru lumea in care traiesc "
      Marilyn Manson

Noroc ca m-am nascut nebuna, altfel o luam razna demult !

Sinceritatea este scumpa nu o astepta de la oameni ieftini !

The post was edited 1 time, last by Theba ().

• Nu vedeti ca programatorii nu au timp nici pentru bug-uri si problemele jocului? Sa-i mai obosim si pentru placeri/preferinte vizuale??

***PanNtix: Avertisment - Offtopic

Nu da niciodata sufletul cui iti promite paradisul.....
      dar daruieste-l celui ce te-ar urma si in infern :angel:
    • Voturi pot fi si 1000 daca nu sunt insotite si de comentarii prin care sa se argumenteze dorinta jucatorilor. Sa apese in cerculetul ala de vot nu este greu, o fac si fara sa le pese daca ce scrie acolo este okey sau nu. Sa argumenteze este un real efort pentru cei care nu dau importanta la o idee trimisa de un participant la joc si cei care lasa si comentarii arata ca isi doresc ca acea idee sa fie implementata.
      Prea Superba Arabella

The devil whispered in my ear "You are not strong enough to withstand the storm"
      But I whispered in his ear too "I am the storm!"
    • Dana wrote:

Nu vedeti ca programatorii nu au timp nici pentru bug-uri si problemele jocului? Sa-i mai obosim si pentru placeri/preferinte vizuale??

***PanNtix: Avertisment - Offtopic
      Din moment ce e posibil sa propui o sugestie nu vad de ce ar tine de mine daca programatorii au timp sau nu sau daca rezolva sau nu bug-urile.. Nu vreau sa para ca un raspuns egoist sau rautacios. Ideea e ca partea din explicatie in care am zis ca e "o preferinta vizuala" am scris-o simplu pentru a intari relatia sugestiei cu starea jocului si faptul ca nu afecteaza sau complica scopul jocului. De altfel nu vad de ce sugestiile s-ar restrange numai la lucruri noi si nu ar include si propunerea unor imbunatatiri la lucruri existente, chiar daca nu au tocmai un impact in demersul jocului.
    • Nu mai inteleg nimic....
      Daca imi argumentez votul, iau offtopic
      Acela era argumentul meu pentru un vot negativ. Si culmea, nici macar nu era ironic (de data aceasta). S-a tot vehiculat ideea ca se rezolva problemele in ordinea prioritatilor, iar din punctul meu de vedere sunt alte prioritati de care prefer sa se ocupe

Nu da niciodata sufletul cui iti promite paradisul.....
      dar daruieste-l celui ce te-ar urma si in infern :angel: